שוק המזון והמשקאות הגלובלי של חלאל צפוי לצמוח עם CAGR צפוי של למעלה מ-9.42% עד 2026.

המילה "חלאל" פירושה "מותר". לפי החוקים והמסורות האסלאמיים, מזון ומשקאות חלאל מתייחסים רק לאותם פריטים אכילים המותרים לצריכה. עם זאת, הכללים אינם מוגבלים רק למה לאכול אלא גם מגייסים כללים ותקנות לגבי האופן שבו יש לגדל, לשחוט ולעבד את המזון. שוק המזון והמשקאות החלאל העולמי הוא אחד משווקי הצרכנות המתפתחים המהירים ביותר בעולם. לא רק במדינות האיסלאם, אלא אפילו במדינות מיעוטים שאינן אסלאמיות רואות צמיחה בשוק החלאל.

בדוח המחקר שהוכן על ידי Bonafide Research בשם Global Halal Foods and Beverages Market Outlook, 2026, הוצג מחקר שדן במורכבויות שונות של גיבוי שוק המזון והמשקאות חלאל עם מספיק נקודות נתונים כדי לתמוך בשיפוטים איכותיים. במהלך התקופה של 2015 עד 2020, שוק המזון והמשקאות החלאל העולמי צמח בכ-412 מיליארד דולר. צפו כי השוק היה חוצה כמות כפולה של טריליון עד 2026. אחד המניעים העיקריים לצמיחה זו הוא האוכלוסייה המוסלמית הגדלה במהירות שהיא גם הדת הצומחת הכי מהר בעולם. עם זאת, מעניין שמוצרי מזון ומשקאות חלאל לא רק נדרשים על ידי צרכנים מוסלמים אלא גם צוברים פופולריות בקרב צרכנים לא מוסלמים. דוח המחקר מציג תובנות מגיאוגרפיות שונות, כלומר צפון אמריקה, אמריקה הלטינית, אירופה, אפריקה המזרח התיכון ואסיה פסיפיק, כאשר כלכלות גדולות ממלאות תפקיד בשוק המזון והמשקאות החלאלים. השוק פוצל על בסיס קווי מוצרים כדי לתת הבנה מעמיקה יותר. קווי המוצרים שהיוו את הבסיס למחקר היו – שוק בשר חלאל, פירות ים ועופות, מוצרי חלב ומשקאות חלב חלאל, פירות וירקות חלאל, שוק מוצרי דגנים חלאל, משקאות חלאל ומוצרי חלאל, מוצרי מאפה ומוצרים נוספים. ערוצי המכירה וההפצה השונים שזוהו למוצרי חלאל הם היפרמרקטים/סופרמרקטים, ערוצי קמעונאות מסורתיים בצורת חנויות נוחות, ערוצים מקוונים וערוצי מכירה נוספים כגון חנויות מיוחדות, תערוכות וכו'.

לניצול המדגם החינמי בקר כאן: https://www.bonafideresearch.com/samplereport/210529941/global-halal-food-beverage-market

מכיוון שמגמות דמוגרפיות ממלאות תפקיד חשוב בהשפעה על הביקוש לצריכה של מוצרי חלאל, אין זה מפתיע שאזור אסיה והמזרח התיכון אפריקה יחד תורמים כ-90% מנתח השוק העולמי של מזון ומשקאות חלאל ואמריקה הלטינית היא בעלת השוק הנמוך ביותר. חלק מכולם. ככל שיותר ויותר צרכנים דורשים מזון עם תווית חלאל, תעשיית המזון החלאל התגוונתה לקו מוצרים חדשים. לבשר החלאל, העופות ופירות הים יש רלוונטיות מסורתית והם מהווים את רוב המכירות בשוק המזונות והמשקאות של חלאל. עם זאת, קטגוריית המוצרים הצומחת ביותר שנצפתה ברחבי העולם היא מוצרי חלאל בצורת מאפייה, ממתקים ומוצרים אחרים, אשר צומחים בכ-8 עד 9%.

דפוס מעניין נוסף שנצפה במהלך המחקר הוא שבאזורים איסלאמיים מרכזיים כמו אסיה פסיפיק והמזרח התיכון ואפריקה, ערוצי קמעונאות מסורתיים מניעים את המכירות של שוק המזון והמשקאות חלאל, בעוד שבאזורים אחרים כמו צפון אמריקה, אירופה ו באמריקה הלטינית יש סופרמרקטים והיפרמרקטים כערוצי מכירה מרכזיים לשוק החלאל. במדינות שאינן אסלאמיות, שוק החלאל אינו חודר לעומק ולכן לא מוצאים מקום מדף בחנויות הנוחות המקומיות. קמעונאים של קופסאות גדולות בצורה של סופרמרקטים והיפרמרקטים נותנים מענה ללקוחות על ידי הגשת מוצרים גדולים. עם זאת, בעולם, מכל ערוצי המכירה, ערוצי המכירה המקוונים מראים צמיחה בלתי תקינה ומבטיחה. במהלך התקופה של 2015 עד 2020, ערוצי המכירות המקוונים יצרו מכירות ב-CAGR של 8.17% וצפוי לעלות ל-9.42% במהלך תקופת התחזית של 2020 עד 2026. השחקנים העיקריים המניעים את שוק המזונות והמשקאות החלאלים הם Al Islami Foods Co., QL Foods Sdn Bhd, Saffron Road, Dagandhalal Group, Janan Meat Ltd, Kawan Foods Berhad, Cargill, Prima-Agri Products, Nestle SA, BRF SA, Al-Falah Halal Foods Ltd. and Tahira Foods Ltd.

לגישה לדוח המלא בקר כאן: https://www.bonafideresearch.com/product/210529941/global-halal-food-beverage-market

נחשב בדוח

• גיאוגרפיה: גלובלי

• שנת בסיס: 2020

• שנה היסטורית: 2015

• שנה חזויה: 2026

אזורים מכוסים

• צפון אמריקה

• אירופה

• אסיה פסיפיק

• אמריקה הלטינית

• המזרח התיכון

היבטים המכוסים בדוח

• גודל שוק לפי ערך (2015-2026F)

• נתח שוק לפי מוצר

• נתח שוק לפי ערוץ מכירות

• נתח שוק לפי אזור

• נתח שוק לפי מדינה

תוכן ענינים

1. תקציר מנהלים

2. מתודולוגיית דיווח

3. תחזית שוק מזון ומשקאות חלאל העולמית

3.1. גודל שוק לפי ערך

3.2. נתח שוק

3.2.1. לפי מוצר

3.2.2. לפי ערוץ מכירות

3.2.3. לפי אזור

3.2.4. לפי מדינה

4. תחזית שוק מזון ומשקאות חלאל בצפון אמריקה

4.1. גודל שוק לפי ערך

4.2. נתח שוק

4.2.1. לפי מוצר

4.2.2. לפי ערוץ מכירות

4.2.3. לפי מדינה

4.3. תחזית שוק המזון והמשקאות חלאל בארה"ב

4.3.1. גודל שוק לפי ערך

4.3.2. נתח שוק לפי מוצר

4.4. תחזית שוק המזון והמשקאות של חלאל בקנדה

4.4.1. גודל שוק לפי ערך

4.4.2. נתח שוק לפי מוצר

4.5. תחזית שוק המזון והמשקאות חלאל מקסיקו

4.5.1. גודל שוק לפי ערך

4.5.2. נתח שוק לפי מוצר

5. תחזית שוק מזון ומשקאות חלאל באירופה

5.1. גודל שוק לפי ערך

5.2. נתח שוק

….. המשך

צור קשר:

Bonafide Research

סטיבן תומס, AM – שיווק תוכן

sales@bonafideresearch.com

אסיה-פסיפיק: +91 7878231309

אירופה: +44 20 8089 0049

צפון אמריקה: +1 201 793 8545

https://www.bonafideresearch.com/

אודותינו: Bonafide Research היא אחת מחברות חקר השוק והייעוץ הצומחות ביותר. אנו מומחים בדוחות מחקר מאוחדים ופתרונות מחקר מותאמים אישית בכל התחומים. עבדנו בצמוד עם לקוחות Fortune 500 בכך שעזרנו להם במעקב אחר תרחישי השוק המשתנים ללא הרף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.